„Ludzka stopa jest machiną o mistrzowskiej konstrukcji.”
Leonardo Da Vinci

Laboratorium stopy


Stopa to jedna z najbardziej skomplikowanych części naszego ciała. To nasz fundament, a przecież tylko na silnym i zdrowym fundamencie będzie stał piękny, mocny i trwały dom….

Na kształt i sprawność funkcjonalną stóp wpływa mnóstwo czynników. Ma na nie wpływ wiek, masa naszego ciała, biomechanika chodu, aktywność fizyczna, rodzaj obuwia, czy nawierzchnia po której się poruszamy.

Stopy każdego z nas są inne, w związku z tym różni się również ich biomechanika, stąd nasza definicja stopy „Wyjątkowa jak Ty” i dewiza, która nam przyświeca.

Biegostacja to miejsce, do którego powinien trafić każdy, kto chce stać mocno na nogach. To tutaj przebadamy twoje stopy i jeśli będzie taka potrzeba wykonamy 100% personalizowane, indywidualnie uformowane wkładki do budowy Twoich stóp.

Zadzwoń i umów się na badanie lub zrobienie wkładki. Kontakt: 691052827

Dodatkowo w swojej ofercie posiadamy wkładki FootBalance typu: QuickFit, które możesz dopasować nie ruszając się z domu!

QuickFit to opatentowana i dynamiczna platforma wspierająca stopę dla poprawy zdrowia i zwiększenia sprawności funkcjonalnej, którą można termicznie doformować do indywidualnego kształtu stopy wykorzystując domowy piekarnik. Więcej informacji i rodzaje wkładek znajdziesz w naszym sklepie:

https://biegostacja.pl/WKLADKI-c299

 

 

www.biegostacja.pl

Wkładki

Wkładki FootBalance zapobiegają negatywnym konsekwencjom zaburzenia właściwego łańcucha kinematycznego organizmu, a także wspierają działanie stóp podczas każdej aktywności fizycznej.

Wkładki rekomenduje się również osobom nie mającym dzisiaj kłopotów ze swoim łańcuchem kinematycznym jako środek prewencyjny pozwalający zachować naturalne i właściwe działanie stopy, która na wskutek wieku, wagi ciała i aktywności fizycznej stopniowo się degraduje.

Uruchom sprawność

W bieganiu, uzyskanie i utrzymanie sprawnego chodu ma znaczny wpływ na twoje zdrowie, wydajność i długotrwałe korzystanie ze sportu. Wkładki sportowe FootBalance Custom wspierają stopy i zwiększają absorpcję wstrząsów, zapewniając lepszą wytrzymałość, amortyzację wstrząsów i zapobieganie urazom.

Lepsza amortyzacja

Uderzenie każdej stopy uderzającej o ziemię w biegu odpowiada od trzech do pięciu razy masie ciała – lub więcej! Stopy w niewspółosiowości źle znoszą ten efekt, niepotrzebnie obciążając golenie, kolana, biodra i plecy.

Podczas biegu jest to powtarzane na każdym kroku, co może powodować urazy,stres, ból i nadmierne zużycie stawów. Niezależne badania potwierdzają, że FootBalance Custom Insoles może potencjalnie zapobiegać urazom.

Zwiększona energia do twoich stóp

Nogi z niewspółosiowością są mniej stabilne i źle wykonują transfer energii. Podczas tracenia energii napędowej, która powinna być skierowana w stronę gruntu, gubi się i wykonujemy tzw.zmarnowany ruch.

Ogólna wydajność i wytrzymałość cierpią. Opatentowana przez FootBalance dynamiczna płytka wagi zapewnia dodatkową energię Twoim stopom.

Częste obrażenia

Ból może być spowodowany problemami związanymi z nieprawidłowym ustawieniem, a także źle dopasowanymi wkładkami i butami, które z kolei mogą powodować niezdrowe pozycje stóp, upośledzać funkcje stopy, ruchliwość i dalej negatywnie wpływać na ogólne dopasowanie ciała.

Wkładki FootBalance 100% Custom są indywidualnie dopasowane do każdej stopy, zapewniając dynamiczne wsparcie stóp bez niezdrowego nadmiaru sztywności, zapewniając większy komfort i łagodzenie bólu.

Objaw powięzi podeszwy

Objaw powięzi podeszwy to podrażnienie i zapalenie powięzi podeszwowej (gruby pas tkanki łącznej biegnący wzdłuż dna stopy). Ból jest zwykle odczuwany w okolicy pięty, ale można go wyczuć również w łuku.

Zapalenie powięzi podeszwy może być spowodowane przez różne czynniki, w tym problemy z łukiem stopy, ścięgno Achillesa, brak wsparcia podczas długotrwałego stania, otyłość lub nagły wzrost wagi.

Kluczem do leczenia zapalenia powięzi podeszwy jest zminimalizowanie stresu na więzadle powięzi podeszwowej, aby organizm mógł zacząć leczyć stan zapalny.

Wkładki FootBalance Custom wspierają stopy i łuki prawidłowo w pozycji neutralnej, ułatwiając prawidłowe funkcjonowanie stopy. Może to pomóc w zmniejszeniu obciążenia i stresu na powięzi podeszwowej, zmniejszając ból i pomagając w gojeniu się.

Szyna goleniowa

Szyna goleniowa odnosi się do bólu i tkliwości wzdłuż lub poniżej piszczeli odczuwanej wzdłuż wewnętrznej lub zewnętrznej strony goleni. Ból rozwija się zwykle po wysiłku fizycznym. Powtarzające się stresy w okolicy mogą prowadzić do zapalenia mięśni, tkanki i okostnej piszczeli, powodując ból.

Szyna goleniowa może być spowodowana wieloma czynnikami, w tym nadmierną protekcją, płaskimi stopami lub nadmiernie sztywnymi łukami, bieganiem lub nagłym wzrostem objętości treningu, znacznym obciążeniem, nadmiernym treningiem i / lub niewłaściwym obuwiem.

Upewnij się, że masz pod nogami odpowiednie podparcie i wybierz odpowiednie obuwie do rodzaju stopy.

Wkładki FootBalance Custom Insoles prawidłowo wspierają Twoje stopy w zdrowej, neutralnej pozycji, aby ułatwić zdrowe funkcjonowanie stopy i poprawić ogólne dopasowanie.

Kolano biegacza

Kolano biegacza, czyli Zespół IT, jest ostrym bólem na zewnętrznej stronie kolana lub biodra spowodowanym tarciem między twoim pasmem biodrowo-piszczelowym a kolanem lub biodrem. To tarcie może wynikać z różnych czynników, w tym nadmiernej supinacji, rozbieżności długości nóg, ciasnych ścięgien lub pasm IT, struktury stopy i / lub nierównowagi mięśni.

Bieganie i wchodzenie po schodach pogłębia ból, podczas gdy siedzenie przez dłuższy czas może prowadzić do sztywności i bólu w kolanie.

Wybierz odpowiednie obuwie do rodzaju stopy i pamiętaj o ich regularnej wymianie.

FootBalance Custom Insoles może pomóc odciążyć kolana biegacza, odpowiednio wspierając stopy w zdrowej, neutralnej pozycji, aby poprawić ogólne ustawienie nóg i funkcję stopy. Można dobrać różne poziomy niestandardowej amortyzacji wkładek , aby jeszcze bardziej zmniejszyć dolegliwości